2012 Logo Body Sculpture white&black large.png

  

Adres:
Kozielska 439, 44-164 Gliwice

Mail:
info@bodysculpture.pl

Telefon:
32 302 97 19

 x 
0 produktów

W zeszłym miesiącu przedstawialiśmy zalety korzystania z wałka do masażu BB 026 Body Sculpture. Przypomnijmy, że ćwicząc z wałkiem, regenerujemy mięśnie i likwidujemy napięcie powstałe w wyniku zerwania włókien mięśniowych. Wałek to świetny sposób na zarówno właściwy trening, jak i cool down po ćwiczeniach. W przypadku ćwiczeń przy jego wykorzystaniu, wałek działa wzmacniająco na naszą sylwetkę. Aktywizuje mięśnie głębokie do bardziej intensywnego treningu z uwagi na niestabilną, ruchomą powierzchnię. W wyniku ciągłej konieczności stabilizacji, nasze ciało jest zmuszane do utrzymywania wyprostowanej sylwetki i prawidłowej postawy.

Poniżej przedstawiamy pomysły na ćwiczenia z wałkiem służące rozluźnieniu mięśni po intensywnym treningu. Pamiętajmy o tym, by każde ćwiczenie na rollerze wykonywać możliwie jak najwolniej i najdokładniej.

Rolowanie_miesni-grzbietu

1. Masaż tylnej części ud (mięśnia dwugłowego uda)

Usiądź na podłodze w siadzie prostym i umieść wałek prostopadle do ud. Podpierając się na rękach, unieś biodra i przesuwaj się na wałku. Zatrzymaj się na kilka sekund w miejscu, w którym odczuwasz największy ból. Jeżeli rolowanie nie sprawia Ci bólu, załóż stopę na udo drugiej nogi i masuj mięśnie pojedynczo.

2. Masaż przedniej części uda (mięśnia prostego)

Połóż się na brzuchu, podtrzymując się na przedramionach. Wałek umieść pod udami i roluj całe udo od biodra po obszar nad rzepką. Pamiętaj, aby nie rolować kolan!

3. Masaż zewnętrznej części uda (pasma biodrowo-piszczelowego)

Leżąc bokiem przy złączonych nogach, podeprzyj się na przedramieniu. Wałek znajduje się pod udami. Roluj od biodra po kolano, zatrzymując się na kilka sekund w miejscu sprawiającym największy ból.

4. Masaż mięśnia brzuchatego łydki

Pozycja wyjściowa jest identyczna jak w pierwszym ćwiczeniu z tą tylko różnicą, że wałek umieszczamy pod łydką. Roluj całą łydkę, począwszy od ścięgna Achillesa, aż do miejsca przed dołem podkolanowym. Aby zwiększyć nacisk, załóż nogę na nogę. Zatrzymaj się na parę sekund w miejscu, gdzie ból jest najbardziej intensywny.

5. Masaż mięśni pośladków

Usiądź na wałku i załóż stopę na udo drugiej nogi. Podpierając się jedną stopą o podłoże i pochylając się odrobinę w stronę rolowanego mięśnia, masuj możliwie największy zakres obejmujący mięsień pośladkowy, aż do kości miednicy.

6. Masaż mięśni grzbietu

Ułóż wałek pod plecami, uginając lekko nogi w kolanach i opierając stopy o podłoże. Powoli wykonuj rolowanie mięśni wzdłuż kręgosłupa. Ręce powinny luźno spoczywać na klatce piersiowej.


BB_026

Wykonując masaż rollerem, rozbijamy zgrubienia, które powstały na skutek przeciążenia zbyt intensywnym treningiem. Tkanka łączna ulega rozluźnieniu i dochodzi do produkcji kolagenu. W efekcie proces regeneracji po treningu trwa znacznie krócej. Raz jeszcze zachęcamy do zaopatrzenia się w wałek do masażu naszej marki, będący absolutnym must-have w modnych dziś intensywnych treningach. Polecamy!