2012 Logo Body Sculpture white&black large.png

  

Adres:
Kozielska 439, 44-164 Gliwice

Mail:
info@bodysculpture.pl

Telefon:
32 302 97 19

 x 
0 produktów

DOMS (ang. Delayed Onset Muscle Soreness), czyli zespół opóźnionego bólu mięśniowego, popularnie nazywany "zakwasami", to nic innego, jak zerwanie włókien mięśniowych w wyniku mikrouszkodzeń. Powstaje wtedy, gdy nasze mięśnie poddawane są wysiłkowi przekraczającemu ich możliwości. Uczucie przemęczonych mięśni i bólu znane jest chyba każdemu z nas. A jakie są na niego sposoby? Okazuje się, że w tym przypadku zasada „lepiej zapobiegać niż leczyć” kompletnie się nie sprawdzi. Skoro celem każdego trenującego jest stały rozwój, to unikanie przekraczania granic możliwości naszych mięśni jest niemożliwe. A zatem nie jesteśmy w stanie zapobiec „zakwasom”, a jedyne co możemy zrobić, to spróbować sobie pomóc w sposób doraźny. Jak? Oczywiście z wałkiem do masażu BB 026 Body Sculpture!

Body_Sculpture_walek_do_masazu_bb_026

A teraz odrobina teorii: nasze mięśnie i stawy otacza powięź – tkanka odpowiedzialna za prawidłową ruchomość ciała. Elastyczna powięź chroni nas przed urazami, kontuzjami i bólem, a suche i posklejane w wyniku niedostatecznego nawodnienia włókna kolagenowe odczuwamy jako ból. Dla zobrazowania, wyobraźmy sobie chleb, który po wyschnięciu staje się kruchy i twardy – tak właśnie funkcjonuje powięź. Używanie wałka wprawia w ruch włókna kolagenowe, które dzięki przemieszczaniu się, wydzielają więcej płynu. Tak nawodniona powięź jest bardziej odporna  na urazy. Dzięki rolowaniu mięśni przyspiesza się krążenie krwi, a następnie usuwanie toksyn z organizmu. Masaż wałkiem po treningu wspomaga regenerację i niweluje uczucie bólu i dyskomfortu.


wyroluj_zakwasy

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was do korzystania z wszystkich zalet, jakie oferuje tak proste urządzenie, jakim jest wałek do masażu. Zachęcamy do jego zakupu za pośrednictwem punktów sprzedaży marki Body Sculpture w Polsce, a w następnym miesiącu przedstawimy Państwu przykłady skutecznych ćwiczeń na „wyrolowanie zakwasów” za pomocą wałka do masażu BB 026. Zapraszamy!